Haber

Bursa Yıldırım’dan ‘Millet’ hastaneye ulaşamadı!

Reyhan ÖZBAKIR – Musa YEŞİLDAĞ – Herkes Duysun / BURSA (IGFA)– Herkes Duysun’da yayınlanan “Mahallemin Muhtarları” programında Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Millet Mahallesi’nin sorunları konuşuldu.

Millet Mahallesi sakinleri ve mahalle muhtarı, mahalleden Kent Hastanesi’ne toplu ulaşım imkanının olmamasından şikayetçi oldu.

“HASTANEYE ERİŞİM YOK”

Millet Mahallesi’nin sorunlarını anlatan mahalle esnafı, yolların darlığından ve çukurların fazlalığından şikayet ederken, mahalle halkı da otobüs nedeniyle hastaneye gidemediklerini dile getirdi. saat olması, bazı otobüslerin güzergahının çok uzun olması ve Kent Hastanesi’ne ulaşım için toplu taşıma aracının bulunmaması gibi etkenlerden bazılarıdır.

Vatandaşlar ayrıca sağlık ocaklarındaki doktorların yetersizliğinden de şikayetçi oldu.

Programa konuk olan Millet Mahalle Muhtarı Mustafa İmdat, “Mahallemizde keyifli hizmetler yapıyoruz. Hem Yıldırım’dan hem de Büyükşehir Belediyesi’nden keyifli hizmetler alıyoruz. Ulaşım konusunda ufak problemlerimiz var. Özellikle Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden ricam, Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaşımın sağlanmasıdır. Bir diğer büyük sorunumuz da okulsuzluğumuzdu. Biri ilkokul, ikisi ortaokul olmak üzere üç okulumuzun üretimleri hızla devam ediyor. 2024 yılında ortaokullarımızdan biri eğitime başlayacak. Bir diğer dileğim de mahalle konağıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu