Haber

Balıkesir’de mantar üretimine büyük destek

BALIKESİR (İGFA) – Kırsal kesimde üreticilerin üretim ve pazarlama imkanlarına desteğini sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi Halk Eğitim Merkezi tarafından 2021 yılında kursiyerlerin alması için açtığı Mantar Yetiştirme Kursunda mantar üretimini teşvik etmeyi hedefliyor. mantar yetiştiriciliğine ilk adımı atıyor ve üretimi 2 ton 500 kilogram kompost ile destekliyor. 1 ton 170 kilogram bitkisel toprak ve diğer eserlerle birlikte toplam 4 ton malzeme desteği yapıldı.

Karesi Halk Eğitim Merkezi ve Burhaniye Şehit İlyas Arslan Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Kültür Mantarı Yetiştirme kursunu tamamlayan kursiyerlere bu yıl 10 ton kompost ve 250 torba bitkisel toprak dağıtıldı. Toplamda 14 ton mantar üreticisine ikmal yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin üretim altyapısını güçlendirerek üreticinin kazanması için çalışıyor.

Kompost ve torba üstü toprak dağıtım törenleri; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Birol Şahin, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Akça, Körfez Koordinatörü Kazım Arslan ve üreticiler katıldı.

akyaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu