Haber

Almanya’dan Mısır’a otomobil taşıyan kargo gemisinde çıkan yangında bir kişi öldü

Almanya’dan Mısır’a otomobil taşıyan yük gemisinde çıkan yangında bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Hollanda Sahil Güvenlik yetkilileri, Ameland Adası açıklarında 25’i elektrikli olmak üzere yaklaşık 3 bin otomobilin bulunduğu Fremantle Highway Flower yük gemisinde yangın çıktığını ve yangında bir kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Almanya’nın Bremeverhaven kentinden Mısır istikametine hareket eden gemide çıkan yangında 22 mürettebat kurtarıldı.

Hollanda Sahil Güvenlik sözcüsü Lea Versteeg, Radio NOS1’e yangının şu anda söndürülmediğini ve özellikle arabalı bir gemide yangını kontrol altına almanın zor olduğunu söyledi.

Versteeg, 2013 yılında inşa edilen 200 metre uzunluğunda ve 32 metre genişliğindeki yük gemisinin batma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, geminin batmasını önlemek için yangın söndürme grubunun çalıştığını bildirdi.

Alman medyasının Hollandalı yetkililere dayandırdığı haberde, yangının gemide bulunan elektrikli bir araçtan çıktığı iddia edildi.

De Noordzee Vakfı sözcüsü de Hollanda haber ajansı ANP’ye araçlardaki yakıtın denize ve deniz tabanına sızmasından endişe duyduğunu belirterek, “Bu, Kuzey Denizi ve Wadden Denizi için bir çevre felaketi anlamına gelebilir. ” söz konusu.

Ameland Belediye Başkanı Leo Pieter Stoel de kargo gemisinde çıkan yangın nedeniyle ada kıyılarının kirlenmesinden endişe duyduklarını açıkladı.

Yanan yük gemisi halat ile römorköre bağlanarak gemi trafiğinin aksamaması sağlanmaya çalışılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu